צילומי משפחה

צילומי משפחה

מה זה צילומי משפחה?

אין דבר כיף יותר מלשבת על הברכיים של סבתא, לדפדף באלבום המשפחתי המדיף ריחות של נוסטלגיה ולהיזכר ברגעים המאושרים שחווינו לאורך השנים. כאשר אנחנו מתבגרים, והמשפחה מתרחבת, אנחנו מבינים את חשיבותו של התיעוד העקבי, שיאפשר לנו ולצאצאינו ליהנות מאותם רגעים מתוקים ומענגים.

למה כדאי לעשות צילומי משפחה?

התמונות המשפחתיות הן סוג של קפסולת זמן; משהו קרוב ללב שכמעט נשכח בעבר, אבל ניתן לשלוף אותו בכל עת, להתענג ולהתגעגע. תחושת הנחת שחשים ההורים כאשר הם עוקבים אחר התבגרותם של ילדיהם והתחנות השונות בחייהם; התחושות הנוסטלגיות שצפות בליבם של אותם ילדים כאשר הם נזכרים בחוויות הילדות שלהם ובתפיסת העולם הילדותית והמתוקה – תחושות אלו הן מדהימות ובלתי ניתנות להחלפה.

צילומי משפחה מסודרים ומקצועיים יאפשרו לכם להחליט כיצד לזכור את העבר. אנחנו חווים חיים עשירים ומלאים, עמוסים בעליות ומורדות, והזכרונות הקטנים – הגבס על היד אחרי הנפילה מהאופניים, החיוך ללא שיניים של כיתה א' והנעליים המתוקות של הצעד הראשון – יכולים לחמוק כלא היו, או להפוך לנקודות קטנות בזמן שמציפות חוויות וזכרונות ילדות נפלאים.

איך עושים צילומי משפחה?

המטרה בצילומי משפחה היא לתפוס את המהות של המשפחה שלכם, את האופי שלה ואת האווירה שהיא אוהבת. צלמת מקצועית תתן לכל אחד מבני המשפחה את המקום שלו, תבליט ותעצים אותו, תעניק לו את החשיפה הראויה, וכמובן – תדאג שהוא ייראה בתמונות הכי טוב שאפשר. בהתאם לסגנון המשפחה, אתם תבחרו איך ייראו הצילומים שלכם, אך יש כמה סוגי צילומי משפחה עיקריים:

צילומי בית

הבית הוא המקום שהכי מבטא את המשפחה, הסביבה הטבעית שמשקפת בצורה המיטבית את אופי בני הבית. בדיוק בגלל זה יש משפחות שמעדיפות שצילומי המשפחה ייערכו בתוך הבית הפרטי שלהן, כדי שהם יוכלו להכניס גם פריטים אישיים לתוך התיעוד. הגביעים מתחרות השחייה, הדובי הגדול של התינוקת, ואפילו הקו על הקיר שמודד את הגובה של כל אחד מהילדים, כל אחד מאלו ישדרג את הצילום ויהפוך אותו למשפחתי ונוסטלגי הרבה יותר.

צלמת מקצועית שתבוא לצלם בבית שלכם תדע להעביר כמו שצריך את אופי הבית ואת החום שלו, את הצבעים היוצרים אותו ואת האווירה ששורה בתוכו, תווי החיים שמאחדים את המשפחה ואת הבית שלה.

צילומי חוץ

אם אתם רוצים להציג משפחה פסטורלית, יצירתית ועוצרת נשימה – צאו החוצה, לטבע. שדה פרחים, יער, ים ונוף הררי, יאפשרו לכם לבחור בדיוק באיזה צבעים אתם רוצים להציג את המשפחה שלכם. בצילומי חוץ יש הרבה משמעות לתקופה בשנה. בסתו ניתן לעשות צילומי שלכת מדהימים, בחורף צילומי גשם ושלג, בקיץ צילומים בחוף ים ובאביב צילומי פריחה משוגעת. גם לשעות שבהן ייערכו הצילומים יש השפעה מכרעת על האופי והאווירה המשפחתית שיעביר התיעוד; צילומים בחוף בשקיעה ישדרו תחושה אוהבת וחמימה, ואילו שעות הבוקר המאירות בפארק יעבירו מסרים של שמחה, שובבות ואושר. כמובן, אם למשפחה יש אתר אהוב במיוחד לטיולים ופיקניקים, מומלץ להגיע אליו, כך שגם בשעת הצילומים עצמם הלב יהיה מלא ורגוע במקום האהוב והמוכר.

צילומי סטודיו

ישנן משפחות שמעדיפות מרחב רחב לגיוון, או שהן מעדיפות את תצורת התיעוד הקלאסית והמכובדת, ולהן יהיה מתאים הרבה יותר להעביר יום צילומים בסטודיו ממוזג, נוח ומאפשר. אין ספק שהתמונות בסטודיו יהיו אסתטיות ומחושבות יותר, מפני שבסטודיו הצלמת שולטת בכל האלמנטים שמשפיעים על הצילום: התאורה; הרקע; הנוחות ומרחק המצולמים מן המצלמה.

בנוסף, בסטודיו כל משפחה יכולה לבחור באופן יותר חופשי מבין שלל האפשרויות שיבטאו את אופיה של המשפחה בצורה המיטבית. ניתן יהיה להחליף תלבושות באמצע, להתאפר בהתאם ולשלב שלל אקססוריז מתאימים פה נתנו כמה טיפים לבחירת ביגוד ליום צילומים.

על מה כדאי לחשוב מראש בצילומי משפחה?

הגעתם למסקנה שצריך להנציח את הרגעים המיוחדים בחיי משפחתכם, וכמובן שאתם רוצים שהם יונצחו היפה ביותר. חשבו על הדרך שבה הכי כדאי לנצור את הרגע:

  • ראשית, חשבו על המשפחה שלכם ועל האופי שלה. מה מייחד אתכם כמשפחה? מהן הפעילויות האהובות עליכם? איך מתנהלות סעודות השבת שלכם? האם יש לכם משחק משפחתי משותף?
  • שנית, חשבו מה מייחד כל אחד מבני המשפחה מהאחרים. כל אחד הוא מיוחד ושונה, וירצה לראות בהמשך איך הוא התפתח מאותו רגע מצולם. שאלו את הילדים שלכם: איך אתם רוצים לזכור את עצמכם? מה אתם רוצים להציג למצלמה?

התשובות לשאלות אלה יסייעו לכם ולצלמת להחליט איזה סוג צילומים הכי מתאים למשפחה שלכם.

בנוסף, כאשר תחשבו על כל השאלות האלו ביחד עם המשפחה שלכם, תוכלו להפוך את כל יום הצילומים לאירוע מרגש ומאחד, שכולם לוקחים בו חלק וצוברים זכרונות חמימים ונעימים. מלבד זאת, צילומי המשפחה מדגישים גם לבני המשפחה עצמם את אופיים ואהבתם זה לזה, ומחזקים את הקשר תוך גיבוש, הנאה, צחוק ותחושת "ביחד" משפחתית נפלאה ומרגשת.

למה חשוב לעשות צילומי משפחה דווקא אצל צלמת מקצועית?

אמנם אתם יכולים לצלם את המשפחה שלכם לבד, ואתם בטח עושים זאת בקביעות באמצעות המצלמה של הפלאפון, אבל כנראה שגם אתם הגעתם למסקנה שכדי להוציא תמונות איכותיות באמת צריך לפנות לצלמת מקצועית. צלמת מקצועית יודעת לבחור את המנחים (הפוזות) המדויקים והמתאימים ביותר לצילומי משפחה, תוך שימוש נכון בזוויות הצילום, בחשיפה ארוכה או קצרה ובתנוחות הצילום האידיאליות שהתבררו כיפות וכמחמיאות ביותר לאורך שנות ניסיונה בצילום.

בנוסף, צלמת מקצועית תדע לערוך את התמונות לאחר הצילומים, לנקות ולסדר אותן, וגם לתקן את הצבעים והחשיפה, במקרה הצורך, כך שתופק התוצאה המושלמת. תמונות מרהיבות אלו מתאגדות לתוך אלבום מדהים שכיף להסתכל בו ונשאר כזיכרון נעים למשפחה במשך שנים ארוכות.