צילומי שקדיה

צילומי שקדיה

צילומים לצד פריחת השקדיה יכולים להיות חוויה קסומה באמת. במהלך חודש ינואר נושרים העלים מהשקדיה, ובמהלך חודש פברואר מתחילים להיפתח הפרחים, לפני חזרת העלים. בזמן שהשקדיה פורחת אנחנו מקבלים עץ מכוסה בפרחים לבנים – ולעיתים קצת ורודים – ועדינים, המשרים שלווה ורוגע ויוצרים מראה קסום מהאגדות. שנה שעברה צילמתי את ילדי והתוצאה מדברת בעד עצמה. 

מתי השקדיה פורחת?

תקופת פריחת השקדיה נמשכת לרוב כשבועיים, אך לעיתים היא מתארכת מעט, בהתאם לתנאי מזג האוויר באותה שנה. בין אם אתם רוצים פשוט לצלם את הילדים ביופי הבלתי-נתפס הזה, ובין אם אתם צלמים שמעוניינים לצלם כמה תמונות קסומות באמת, זה הזמן המושלם לקפוץ על ההזדמנות ולתפוס את היופי של פריחת השקדיה עם מעט צילומי שקדיות. קחו בחשבון שעקב הזמן הקצר, בזמן הצילומים יש המון צלמות ילדים שמגיעות לצילומים וחשוב להעזר בסבלנות.

מתי מומלץ לצלם צילומי שקדייה?

כשזה מגיע לצילום התמונה המושלמת של פריחת השקדיה, התזמון הוא הכל. הזמן הטוב ביותר לצלם את הפריחה הוא בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות אחר הצהריים המאוחרות, כאשר התאורה רכה ואחידה. זה גם הזמן הטוב ביותר להימנע מהצל, שעלול לקלקל את היופי העדין של הפרחים. חשוב גם לעקוב אחרי תחזית מזג האוויר, מכיוון שגשם ועננים משפיעים על התנאים האידיאליים לצילום התמונות.

חשוב להתאזר בסבלנות ולקחת את הזמן בצילום פריחת שקדיה. תותירו לעצמכם מספיק זמן לנוע סביב העץ, כדי לנסות קומפוזיציות שונות ולהתנסות בהגדרות שונות במצלמה. ככל שתבלו יותר זמן עם העץ, כך יהיו לכם יותר הזדמנויות לתפוס את הצילום המושלם.

3 טיפים מעניינים לצילומי שקדיה:

1. הפריחה היא העיקר

כשזה מגיע לקומפוזיציה, המפתח ללכידת תמונה נהדרת של פריחת השקדיה הוא לשמור על פשטות. היופי של הפרחים צריך להיות המוקד העיקרי של התצלום, אז חשוב להימנע מלהעמיס את התמונה עם יותר מדי אלמנטים מסיחי-דעת. מקמו את הנושא הראשי של הצילום במרכז הפריים, ותשקלו להשתמש בצמצם רחב כדי ליצור עומק שדה רדוד שיסייע לכם להתמקד בפרחים ולטשטש את הרקע.

2. זוויות הצילום

למי שרוצה לקחת את זה לשלב הבא ולנסות לצלם את עץ השקד בזוויות שונות, רחפן יכול להעניק פרספקטיבה מדהימה אחרת, במיוחד כשהעץ מוקף בנופים שונים. אם יש באיזור פריחת עצים או פרחים אחרים, זריחה או שקיעה מאחורי העץ – התוצאה תהיה בהחלט עוצרת נשימה.

3. עדשות שונות

טיפ נוסף בעת צילום של פריחת שקדיה הוא להתנסות בצילום עם עדשות שונות. עדשת זווית רחבה תאפשר ללכוד את כל העץ והנוף שסביבו, בעוד שעדשת טלפוטו תאפשר להתקרב לפרחים וענפים בודדים. ניתן גם להשתמש בעדשת מאקרו, כדי ללכוד צילומי תקריב של עלי הכותרת העדינים ופרטים נוספים בפרחים.

לסיכום: צילומי שקדיה יכולים להיות חוויה קסומה באמת. היופי העדין של הפרחים והאווירה השלווה שהם יוצרים יסייעו לכם להשיג כמה תמונות עוצרות נשימה באמת. 

עם קצת תכנון, סבלנות וניסויים, תוכלו לצלם כמה תמונות קסומות באמת של פריחת שקדיה שיישמרו לשנים הבאות. נצלו את ההזדמנות הקצרצרה הזו, צאו לצלם בעצמכם או שפשוט תזמינו צלמת מקצועית. התוצאה תהיה שווה את זה.

צרי קשר עכשיו לקביעת צילומים מושלמים למשפחה.