צילומי הריון

צילומי הריון

מה זה צילומי הריון?

היריון הוא זמן קסום. אחד המסעות הכי חשובים בחיים של כל אישה, שאחריו שום דבר כבר לא יהיה אותו דבר. לקראת סוף ההיריון, כשכבר לא ניתן יותר להסתיר את הבטן (😉), זה הזמן המושלם ביותר לעצור לרגע ולתעד את היופי הזה, את הזמן המיוחד והמקודש.
נכון, לפעמים החודשים האלו בהיריון הם מתישים ומורכבים, אבל הערך הסנטימנטלי של תמונות ההיריון שווה כל רגע. אז מה צריך להביא? מי בוחר את הלוקיישן? האם כדאי לעשות צילומי היריון גם אם כבר עשיתי בעבר? במאמר זה ננסה לענות על כל השאלות:

מתי כדאי לעשות צילומי היריון?

כל אישה חווה את ההיריון אחרת, ולכן רק אתן יודעות מתי הזמן הנוח ביותר עבורכן לצילומים. ההמלצה היא להגיע בין השבוע ה-30 לשבוע ה-36, כאשר מצד אחד ההיריון כבר ניכר ובולט, אבל האישה לא "כבדה" ועייפה מדי, והכי חשוב – עוד לא ילדה (לא מומלץ בכלל להיערך לצילומי היריון בחודש התשיעי, כשכולם ממילא 'על קוצים').
כמובן שזה גם עשוי להשתנות בין אשה לאשה לפי ההרגשה שלה ולפי איך שהבטן נראית. 

אוקי, סגרנו עם צלמת מקצועית תמונות הריון, איך מתכוננים? מה להביא איתנו?

אז לפני הכל חשוב לנו לומר, הצלמת תכין אתכם בסבלנות לכל מה שצריך להכין, אין מה לדאוג, אבל כן ניתן לכם כמה טיפים שתדעו למה להיערך

שמלות

כדאי מאוד להביא לצילומים שמלות היריון שיחמיאו לכן ולמבנה הגוף שלכן גם בזמן ההיריון. אם הצילומים הם בסטודיו – יש צלמים וצלמות שמחזיקים בקולקציית שמלות מיוחדת עבור צילומי היריון, בדרך כלל תמורת תשלום נוסף.
מומלץ לבקש מהצלמת טיפים, אלו שמלות מומלץ ללבוש, איזה צבעים ייראו טוב יותר בצילומי היריון והאם יש אקססוריז נוספים שכדאי להוסיף כדי לשדרג את התמונה.

איפור

גם אם ביום רגיל אתן שמות מעט איפור – בסט צילומים כדאי להתאפר בצורה מקצועית ורצינית יותר, כיוון שהמצלמה תופסת הכל בחדות רבה יותר, ובסופו של יום צילום המטרה המרכזית היא שתצאו מרוצות ויפות.

אוכל

כן כן, את צריכה גם לאכול, וחשוב שתרגישו בנוח. אל תשכחו להביא איתכן את כל הדברים שאיתם תרגישו שבעות ורגועות, גם אם זה המטען של הפלאפון.

מי בוחר את הלוקיישנים לצילומי היריון?

בדרך כלל הצלמת היא זו שתתן לכן רשימה של לוקיישנים מועדפים עבורה, ותבקש מכן לבחור את אלו שנראים לכן הכי מתאימים עבורכן. חוף הים, שקיעות בהרים, יער או שדה של פרחים, הכל עובד והכל מתאים. כמובן, אם יש לכן לוקיישן שנראה לכן מתאים – הציעו אותו לצלמת, היא תשמח לצלם אתכן במקום שבו אתן מרגישות הכי בנוח.

האם ניתן לשלב צילומי ילדים עם צילומי הריון?

לצילומי ילדים או צילומי משפחה יש אופי מעט שונה מצילומי הריון, אבל המטרה היא לשתף את הילדים בצילומי הריון זה כבר באמת מומלץ.
עדיין יש צלמות שיסכימו לכך, ויש צלמות שיבקשו לעשות שני סשנים נפרדים: סשן רק עם האישה וסשן אחר גם עם הילדים.
הסיבה שצילומי ילדים דורשים בדרך כלל יותר זמן כי השיתוף פעולה יותר מאתגר, וגם עבור האשה זה עלול להיות יותר קשוח.
אני באופן אישי סבורה שהאהבה שהילדים הנוספים מראים כלפי התינוק שבדרך היא חשובה לא פחות, ואם ניתן – כדאי מאוד לתעד גם אותה.
זו גם הסיבה שמומלץ לעשות צילומי היריון בכל היריון בנפרד, כדי להראות כיצד המשפחה מתרחבת והאושר רק גדל וגדל מרגע לרגע.

האם אפשר לעשות צילומי היריון צנועים?

ברור שכן (זה סוג הצילומי הריון היחידי שאני עושה)! השאלה הזו היא שאלה שאני נשאלת הרבה, מפני שבאינטרנט תמצאו בעיקר תמונות היריון לא צנועות, אבל גם אם תחפשו תמונות חתונה תראו הרבה תמונות לא צנועות, וכולנו יודעות שאפשר לעשות צילומי חתונה צנועים וכשרים.

חשוב תמיד לזכור שטרנדים באים והולכים, אבל הצניעות נשארת לנצח. תזכרו שאת התמונות האלו אתן רוצות להראות אחר כך לאנשים נוספים, ולא תרצו להראות תמונות שאינן צנועות. עם זאת, יש צילומים זוגיים שחלק מכן ירגישו פחות בנוח לחלוק עם בני משפחה אחרים, וזה בסדר לגמרי. התמונות האלו יישארו איתכן, קרוב ללב, ואתן לא צריכות לשתף אותן עם אף אחד.

וכמובן – אין צורך לומר שבסט הצילום לא יהיה אף גבר, כדי לשמור על הפרטיות והצניעות שלכן.

צילומי הריון הם צילומים שנעשים לקראת סוף ההריון ולפני הלידה לתעד את רגעי ההמתנה המיוחדים לילד החדש במשפחה.

בדרך כלל לקראת סוף ההריון בשבועות 32-38. ניתן גם לפני או אחרי, תלוי באשה כמובן.

שמלות הריון, בגדים נוחים ומה שתרגישו איתו בנח. 

מומלץ לקבוע את הצילומים כבר בשלב מוקדם של ההריון כדי לתפוס תאריך נח וכדי להתכונן עבורו בזמן.

זה לחלוטין תלוי בכם. ניתן לעשות צילומי הריון יחידניים, זוגיים או צילומים משפחתיים. כמובן שככל שיש יותר מצולמים, צריכים יותר זמן לסשן הצילומיים.